1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
inysia [295]
3 years ago
15

A shop keeper bought 26 apples from a fruit vendor for $37.70. How much did each apple cost?

Mathematics
2 answers:
chubhunter [2.5K]3 years ago
4 0
I think the answer is .69 cents 

Semenov [28]3 years ago
3 0
You have to divide 37.70. By 26
You might be interested in
3. MGSE9-12.N.RN.3 Which statement is true about the value of 5(6 + √9)?
Tcecarenko [31]

Answer:

D and tell me if your is right

6 0
3 years ago
PLEASE HELP !   Which of the following expressions simplifies to a negative number? Select all that apply. (-1)(-1)(-1) (-1)(-1)
padilas [110]
Any with an odd number of minus signs.

Perhaps the 1st and 4th, if I read it right.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
please help me with these two problems PLEASE PLEASE PLEASE PLEASE PLEASE PLEASE PLEASE PLEASE PLEASE ​
lisov135 [29]
You can use Math-way for problems like this !! ... it’s an app it’s good for giving you answers on math equations
4 0
3 years ago
I really need help i don’t understand this
sp2606 [1]

Answer:

which one 1,2,3,4,5,6,7,8

7 0
2 years ago
A high school debate team of 4 is to be chosen from a class of 35. how many possible ways can the team be formed?
Burka [1]
Imagine there are 4 sits for fill for the debate team 
we can fill the first sit in 35 different ways, second sit we only have 34 choices , third sit 33 and last sit 32 ways to possible fill it. 
35·34·33·32=1,256,640 possible ways the team could be form
4 0
3 years ago
Other questions:
  • PLz look at the pic below
    7·1 answer
  • A recipe for French toast that serves 6 calls for 3/4 cup granulated sugar , one cup of evaporated milk ,3/4 teaspoon of vanilla
    10·1 answer
  • Solve each equation.
    7·1 answer
  • Finding an Equation of a tangent Line in Exercise, find an equation of the tangent line to the graph of the function at the give
    9·1 answer
  • Help me plz i have 8 mins!!
    11·2 answers
  • Find the distance between the pair points (-2, -3) and (-12,-19)
    9·1 answer
  • 3 4/5 expressed as a decimal is<br><br> 3.40<br> 3.45<br> 3.50<br> 3.80
    10·2 answers
  • A basketball player averages 12.5 points per game. There are 24 games in a season. At this rate, how many points would the playe
    9·2 answers
  • What is 23 x 26 - 78 + 45
    10·2 answers
  • What makes the set of intergers different from the set of whole numbers
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!