1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
TEA [102]
3 years ago
10

2. I am a number. If you multiply me by any other number, the answer will always remain the same. Who am I​

Mathematics
2 answers:
Anna007 [38]3 years ago
6 0

Answer:

If you multiply this number by any other number, the answer will always be zero.

hodyreva [135]3 years ago
6 0

Answer:

0.

Step-by-step explanation:

I am zero.

0 * 2 = 0

0 * n = 0 where n is any number.

You might be interested in
Sadie brought $28.00 to the art supply store. She bought a brush, a sketchbook, and a paint set. The brush was 1/3 as much as th
Digiron [165]

Answer:

cost of paint set = $ 13.64

cost of sketch book = $ 6.82

cost of brush = $ 4.55

Step-by-step explanation:

Let the cost of paint set is s.

cost of sketch book = s/2

cost of brush = s/3

Money spent = $ 28 - $ 3 = $ 25

So,

s +  s/2 + s/3 = 25

6 s + 3 s + 2 s = 150

11 s = 150

s = $ 13.64

cost of paint set = $ 13.64

cost of sketch book = $ 6.82

cost of brush = $ 4.55

3 0
3 years ago
Area of rectangular figures​
iren2701 [21]

Answer:

531 in^2

Step-by-step explanation:

21 x 18 = 378 in^2

17 x 9 = 153 in^2

378 + 153 = 531 in^2

3 0
3 years ago
At the market 7 apples cost 4.55 how much would 9 apples cost
I am Lyosha [343]
Your answer is 22.09. I hope you get right
3 0
3 years ago
If the 32 ounce bottle is 20% more than the typical bottle, how many ounces are in the typical bottle? Round your answer to the
Elenna [48]
6.4 %. hope that helped
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
THANKS! Everyone if you answer this
andrew11 [14]

Answer:

Down Below .

Step-by-step explanation:

A. Nickel and Copper.

B. The average temp is 1034.8575. I got that by adding all the temps then dividing it by 4

4 0
3 years ago
Other questions:
  • tabitha has 2 1/6 pounds of flour. she will use 2/3 pound of flour to make pancakes.how many pounds of flour will be left?
    11·2 answers
  • EASY 4 MOST PLZ HELP IM GONNA FAIL!!!!!(my grade is dropin) oof
    14·2 answers
  • Evaluate x0 + y0 for x = 3 and y = 2.
    6·2 answers
  • What is the ratio of 3 eggs for every 2 cups of sugar
    8·2 answers
  • An open topped box is constructed as follows: A 24 in. x 24 in. square bottom has four identical squares cut off at each corner.
    12·1 answer
  • Why is #2 the expression ln(2e)^3x equivalent to choice B?
    9·1 answer
  • In which quadrant is (1/2, -1.8)?
    12·2 answers
  • What is the domain of f(x)=5x-7
    9·2 answers
  • Please help me with maths. it's a standard form topic
    12·1 answer
  • - A statistical question is answered by a distribution of results.<br> ?<br> True or false
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!