So, she has 550 dollars saved. If the junior season pass costs 315, you subtract that from 550. You should then have 235 dollars. Next, you divide 235 by 45 dollars per lesson, and you should get 5.22. You can't buy half a lesson, so she only has enough for 5 lessons.
Answer:
{-2, -1, 1}
Step-by-step explanation:
Domain is a list of x values
=
{-2, -1, 1}
I think it would be 88 square inches