1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sergio [31]
3 years ago
5

Find the product. Write your answer as a mixed number in simplest form 5 3\4 x 4 2\9

Mathematics
1 answer:
qaws [65]3 years ago
4 0
The product of 5 3/4 X 4 2/9 is equal to 24 5/18
You might be interested in
you have 4 ice cubes in your cup of lemonade. each ice cube has a length of 7 3/4 cm, a width of 4 5/8 cm and a height if 2 4/5
True [87]

Answer:

how is this Spanish

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
How can you rewrite simple rational expressions in different forms using long division?
zalisa [80]
Step 1: Factor both the numerator and denominator of the fraction. Step 2: Reduce the fraction. Step 3: Rewrite any remaining expressions in the numerator and denominator. Step 1: Factor both the numerator and denominator of the fraction.
3 0
3 years ago
The decimal 1,645.43 rounded to the nearest whole number is​
Margarita [4]

Answer:

1,645

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Cuantas veces al día la manecilla de la hora de un reloj análogo pasa por un número múltiplo de 3.
Fiesta28 [93]
Pasa 96 veces. Porque cuando en una hora ahí 4 múltiples de 3. Tu coges las 4 vez es I lo multiplica a 24 horas. Así es como yo resulte con el número 96.
5 0
3 years ago
Y + 3=-(x +5) match the graph with the correct equation
adelina 88 [10]
Simplified firstly ,y = -x-8,
and then make two point,(-8.0)(0.-8),line them.finish.if u wanna get more details,tell me
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 8) The sum of two numbers is 3. Their diffrence is 13. What are the two numbers?
    10·2 answers
  • PLEASE HELP NOW THIS IS DUE TOMORROW!!!!
    10·2 answers
  • If i have a 20 min break and it 4:12 how much time do i have left
    8·2 answers
  • What is the area of trapezoid?
    5·2 answers
  • To make the perfect purple hue, the artist used cup of blue paint per batch and cup of red paint per batch. He wanted to make 17
    9·1 answer
  • Please hallp i will give brainly
    14·1 answer
  • Help fast plz 100 points!
    10·2 answers
  • The admission fee at a county fair is $2 for children and $4 dollars for adults. Suppose that on the last day, 1600 people enter
    11·1 answer
  • A 7-pound box of grapes costs $30.24. What is the price per ounce?
    15·2 answers
  • 1. Adelle solved the equation ½ (x + 8) = - 30 as shown.
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!