1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sauron [17]
4 years ago
13

Jessica went to the grocery store and purchased a box of cereal for $3.75, milk for $1.50, and bread for $2.25. She paid with a

$20.00 bill. How much change did Jessica receive?
Mathematics
1 answer:
Aleks [24]4 years ago
3 0

Answer:

12 dollers and 50 cents

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Jika 5log2 = x dan 5log6 = y, maka nilai 4log150 adalah​
icang [17]

Menjawab:

y + 2x

Penjelasan langkah demi langkah:

Menulis ulang pertanyaannya

4log5 = x

4log 6 = y

4 log 150 = 4log (2 * 3 * 5 * 5)

= 4log 6 + 4log 5 + 4log 5

Substrat

= y + x + x

= y + 2x

Oleh karena itu ekspresi yang dibutuhkan adalah y + 2x

7 0
3 years ago
Carlos went to gas station A and paid $54 for 25 gallons. Sasha went to gas
RideAnS [48]

Answer: Sasha

Step-by-step explanation:

carlos- 54 divided by 25 equals 2.25 dollars for each gallon

sasha- 31.25 divided by 15 equals 2.083333(3 repeats)

They are both really close on price, but sasha's is cheaper

5 0
3 years ago
The price of a visit to the dentist is \$50$50dollar sign, 50. If the dentist fills any cavities, an additional charge of \$100$
liubo4ka [24]
An expression for the cost will be 50+100n, where n is the number of cavities.
6 0
4 years ago
Read 2 more answers
Alex has 10 apple. Sam has 9 oranges.<br> What is the mass of the sun
Leni [432]
Well, considering the amount of gravity placed on a kitten on the 4th of June, the answer would be 42
6 0
4 years ago
Read 2 more answers
Mary is paid $600 for 5 days of work. How much is she paid per day
gtnhenbr [62]

Answer:

$120

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Other questions:
  • 97/20 as a mixed number
    15·2 answers
  • Stefan sells Jim a bicycle for $175 and a helmet for $17. The total cost for Jim is 160% of what Stefan spent originally to buy
    14·1 answer
  • Solve for each indicated angle measure or variable in the figure.<br> m x
    12·1 answer
  • Monica and her parents spend $170 on new swimsuits Monica swimsuit cost $35 her mom swimsuit cost twice as much as Monica's how
    9·2 answers
  • I Need help ASAP it is due today 5/26/21
    5·1 answer
  • Look at image please help me ASAP
    12·1 answer
  • Maggie wants to know how many students in her school enjoy watching sports on TV. She asks all 25 students in her math class and
    6·1 answer
  • Can you give real life examples on how probability is used to improve our daily life?
    6·1 answer
  • Sean is choosing what size gloves to order from an online store. He estimates that his hand is 20 centimeters long. When he meas
    15·1 answer
  • Elaina Kicks A Soccer Ball With An Initial Velocity Of
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!