If you're only dealing with integers, then the answer is:
[-8 , -3)
If you're dealing with real numbers, then the answer is:
[-8, -3)∪(-3, -2)
Hello,
3(2m-9+6m)=3m+29-7m
==>3(8m-9)=-4m+29
==>24m+4m=29+27
==>28m=56
==>m=2
Answer B
Answer:
$1.00 per bagel
Step-by-step explanation:
To find the unit rate, you just have to divide the number of bagels by how much they cost.
In your problem, the number of bagels is 6 and the price is also 6.
Now all you have to do is divide 6 by 6 and the answer to that is 1.
Example: 6 ÷ 6 = 1