1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ELEN [110]
3 years ago
14

Chase and Sara went to the candy store.Chase bought 5 pieces of fudge and 3 pieces of bubble gum for a total of $5.70.Sara bough

t 2 pieces of fudge and 10 pieces of bubble gum for a total of $3.60.what is the cost of one piece of fudge and one piece of bubble gum
Mathematics
1 answer:
andreyandreev [35.5K]3 years ago
5 0

Answer:

Step-by-step explanation:

You might be interested in
((11 - 3)2 x 4) - 13 + 42<br> Help pls I will mark brainliest
tankabanditka [31]

Answer:

93

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which method will not work?
katen-ka-za [31]
D because if you multiply y 8 times it will no longer be doubling the area
6 0
2 years ago
The hornet huge wheel is an observational wheel circumference of 400 meters and on a stand that is 15 meters that travel at a sp
kolbaska11 [484]
Im not sure but i think the answer is about 266.6
6 0
2 years ago
Express… As a limit of a right Reimann sum
kobusy [5.1K]

answer

the answer is 36

3 0
2 years ago
Use the frequency table to determine how many students received a score of 80 or better on an English exam.
Sveta_85 [38]
10 students scored above an 80
3 0
3 years ago
Other questions:
  • A book of stamps costs $9.80 $ 9 . 80 . The expression 9.8 9 . 8 n represents the price of one stamp. What does the variable n r
    9·1 answer
  • What's 7 divided by 9-6+ you don't need a reason and take your time if it helps
    5·1 answer
  • A man can harvest his farm in 18 hours. his son can harvest the same farm in 12 hours. how long will it take them working togeth
    6·2 answers
  • 50 students in 4 buses
    7·2 answers
  • Solve for x and y where x and y are real numbers 2y+ix=4+x-y<br> plz ans quick
    7·1 answer
  • Find the inverse of (-3,2),(-1,8),(1,14),(3,20)
    5·1 answer
  • X(x+7)=4x+10<br> then needs to get the normal form of the equation<br> x= ?, x=?
    10·1 answer
  • For what value of x must ABCD be a parallelogram ?
    15·1 answer
  • Help with this question plz
    9·1 answer
  • What is the slope of the line that passes through the points (-1, 2) and (-4, 3)?
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!