Answer:
$27.30
Step-by-step explanation:
$4.80×5=$24.00+$3.30=$27.30
Answer:

Step-by-step explanation:
We are given that Ben has a cell phone plan that provides 200 free minutes each month for a flat rate of $39.
We are also told that For any minutes over 200, Ben is charged $0.35 per minute.
let x be the minutes used each month
So, if 
So, coat will be $39
If 
So, Ben is charged $0.35 per minute
So, when 
So, charge = 
So, the piecewise functions accurately represents charges based on Ben's cell phone :

101 is the correct answer for 75+26
Answer:13.86km
Step-by-step explanation: see attachment
$8.00/10 kg equals $0.80/kg