1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anit [1.1K]
3 years ago
13

In how many ways can a set of two positive integers less than 100 be chosen?

Mathematics
1 answer:
klio [65]3 years ago
6 0

Answer:

100 divide by 2 50

Step-by-step explanation:

100 divide by 2 =50

You might be interested in
What should be added to -7/9 to get 5?
liraira [26]
Let the number that wll be added be x, then
-7/9 + x = 5
x = 5 + 7/9 = 5 7/9 or 52/9
8 0
3 years ago
Math, help plsssssssssss
Bingel [31]

Answer:

x-intercept= (2, 0)

y-intercept= (0,-6)

3 0
3 years ago
Help on my recent question plz?
Mashutka [201]

Answer:

Attach it plz or I can't help

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
3 times 5 with a two on the top
jenyasd209 [6]
Ok so it could be
1. \frac{2}{3 times 5}
2. 3 timies \frac{2}{5}


ok if 1. then
\frac{2}{3 times 5}=\frac{2}{15}

if 2.  3 timies \frac{2}{5}= \frac{6}{5}



3 0
3 years ago
Which of the following statements is true?
boyakko [2]

Answer:

B) Aluminum and steel are good conductors of electricity.

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Other questions:
  • A car accelerates at 5m/s^2 to a velocity of 48m/s. How long does it take to get the car to that velocity?
    5·1 answer
  • The Tigers lost 15% of the 60 games that they played this season. How many games did they win?
    15·1 answer
  • What type of limacon is graphed by the polar equation r=4+2sinttheta?
    12·2 answers
  • SOMEONE PLEASE HELPP!!!!!!!!
    15·2 answers
  • Samin can run 5 kilometres in 30 minutes. Assuming she keeps a constant pace, how many kilometres can she run in 45 minutes?
    11·1 answer
  • Express the following as a single fraction in its simplest form ​
    12·1 answer
  • Please help. Have a good day
    10·1 answer
  • Simplify completely!!!
    5·2 answers
  • Consider the exponential functions below.
    12·1 answer
  • If pound of cheese costs $3.43, what is the cost per pound?<br> PLS HELP
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!