1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nikitadnepr [17]
3 years ago
14

Question 2. Do I divide 9.76 by 8 or the opposite?

Mathematics
2 answers:
schepotkina [342]3 years ago
7 0
It could go either way
rusak2 [61]3 years ago
6 0
 yes  i would take 9.76 divided by 8

You might be interested in
Kendall's brother, Arnold bought a plate at this store, and he also payed 3% in sales tax. Arnold paid a total of 0.72 in sales
almond37 [142]
Im really not sure what the exact answer is 
4 0
3 years ago
4 - lxl = 1<br> Solve for x
Leokris [45]

Answer: 3 or -3

Step-by-step explanation:

4 - |x| = 1

First subtract 4

-|x| = -3

The | | sign makes it both positive and negative

So -|3| and -|-3| will = -3

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Stan drove for h hours at a constant rate of r miles per hour. How many miles did he cover during the final 20 minutes of his dr
valentinak56 [21]

r multiplied by 1/5h

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Stacy Smith has a $50,000 loan with a 10% annual interest rate. She paid $250 for a credit report, $300 for attorneys, $250 for
NeTakaya
(250+300+250+5,268)÷50,000
=0.12136*100=12.1%
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the value of x in each triangle
mrs_skeptik [129]

Answer:

90°

Step-by-step explanation:

x + 37 + 53 = 180 (ANGLE SUM PROPERTY)

x + 90 = 180

x = 180-90

x = <u>90°</u>

7 0
3 years ago
Other questions:
  • How many 2/3 -ounce packages of peanuts can be made with 8 ounces of peanuts? Explain how you found your answer.
    6·1 answer
  • Jameson pays $39.90 for 3.8 pounds of almonds. What is the price per pound of almonds? Record your answer and fill in the bubble
    12·2 answers
  • Helpers are needed to prepare for the fete. Each helper can make either 2 large cakes or 35 small cakes per hour. The kitchen is
    5·1 answer
  • 0.63 =1.00 0.634 plus what equals a dollar
    7·2 answers
  • Find decimal notation. <br> 0.6%=
    12·2 answers
  • Graph g(x) = -3(x + 2)2 + 2. Compare the graph to the graph of f(x) = x2. Give me five points that you use to graph g(x). Then d
    8·1 answer
  • F(x)=2x^2−3x+5 Identify the quadratic term in the function.
    6·2 answers
  • An international organization is investigating the relationship between the life expectancies of men and women in nonindustriali
    12·1 answer
  • Liam has a bag of b beads. He gives 20 beads to his sister. He then uses all of the remaining beads to make 4 necklaces with the
    8·1 answer
  • A house has increased in value by 32% since it was purchased. If the current value is $429000, what was the value when it was pu
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!