1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anna [14]
3 years ago
14

What is 4 4/9 times 4

Mathematics
2 answers:
andrezito [222]3 years ago
8 0

Answer:

17 7/9

Step-by-step explanation:

4 4/9 times 4

4 x 4 = 16

4/9 x 4 = 16/9 = 1 7/9

= 16 + 1 7/9

= 17 7/9

Illusion [34]3 years ago
6 0
The answer is 5.777778 or 5.80 or 52 / 9 or 5 7/9 found by my calculator and decimal-fraction converter. MY ANSWER IS ACTUALLY CORRECT.
You might be interested in
Ahh someone help I dont wanna fail
garri49 [273]

Answer:

red=500

yellow=300

green=400

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Amy had $28 dollar’s to spend on school supplies. After buying 7 pens, she had $20.30 left. How much did each pen cost including
Airida [17]

Answer:

Step-by-step explanation:

If Amy started with 28 dollars and bought 7 pens, then had 20.30 dollars, we can subtract to find the price of all 7 pens.

28-20.30=7.70 dollars

now to find the amount for EACH pen, we divide by 7

7.70/7=1.1

each pen costed Amy 1 dollar and 10 cents with tax

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone plz help me with this
slava [35]

Answer:

Step-by-step explanation:

2a. f(-3) = (-3)^2-4(-3)+6 = 9+12+6 = 27

2b. f(-2) = 3(-2)^2-(-2)^3 -2 +1 = 3(4) - (-8) -2 +1

= 12+8-1 = 19

8 0
3 years ago
Change these times to the 12-hour clock.
shepuryov [24]

Answer:

12.45 pm

7.30 pm

00 00

20 15

5 0
3 years ago
Please I need the answer right now. <br> Find the percent of increase or decrease? 2.5y to 1.5y
Anni [7]

Answer:.5%

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • What is correct?
    9·1 answer
  • Store mixes Kentucky bluegrass with $10 per pound and chewing fescue worth $14 per pound. The mixture is to sell for $13 per pou
    13·1 answer
  • The skateboard that Jose wants costs $90. Jose has a coupon for 1 5 off the retail price. If Jose saves $18 a week, how long wil
    14·1 answer
  • What the heck do i type above 3
    13·2 answers
  • Ting
    5·2 answers
  • Select the correct answer.
    7·2 answers
  • I needd help is due today at 3pm qnq!!
    7·1 answer
  • Find the Expression OF this equation.<br>c/3 / ac/4<br><br>QUESTION C
    15·1 answer
  • During a radio contest, $50 is added to the prize money each time a caller answers the contest question incorrectly. the first c
    12·1 answer
  • Write an absolute value equation to satisfy the given solution set shown on a number line
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!