There are 8 sets of 21 cups in 168 cups so 9 times 8 is 72
Answer:
$4.25
Step-by-step explanation:
We can create a proportion to find how much 25 oz will cost:
= 
We can cross multiply to find x.
16.4x = 69.75
x = 4.25
So, this means 25 ounces of cereal will be $4.25
Answer:
I dont get it
Step-by-step explanation: