1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zlopas [31]
3 years ago
11

The expression 146 ÷ 144 is equal to _____.

Mathematics
1 answer:
natulia [17]3 years ago
5 0

Answer:1.01

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Does anybody know what is −15÷3/5?
Yanka [14]
I hope this helps you




-15÷3
_____

5



-5
___

5


-1

4 0
3 years ago
What is the definition for compatible numbers
Svetradugi [14.3K]
Numbers in a problem or related numbers that are easy to work with mentally
4 0
3 years ago
Arnold is planning on painting a mural. Before painting the mural, Arnold painted the picture on a paper that is 5 inches wide a
Finger [1]

Answer: Mural height: 22ft and the Mural width is 10ft

Step-by-step explanation: I took the test and got it wrong, but they told me the correct answers after I took the test. (I got to K-12) Proof:

5 0
2 years ago
Which expression gives the distance between the points
Alla [95]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

The formula for finding the distance between 2 points (x1, y1) and (x2, y2) is

d = √[(x2 - x1)² + (y2 - y1)²]

Here (x2, y2) = (2, 3)  and (x1, y1) = (4, -3)

Plugging them gives us

d = √[(2 - 4)² + (3 - (-3))²]

  d = √[(2 - 4)² + (3 + 3)²]

8 0
3 years ago
I fixed the question need help​
STatiana [176]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

90-33=57

57-1=56

56/2=28

28

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Population growth is:<br> A) Logarithmic<br> B) Linear<br> C) Exponential<br> Please help ASAP!!! :(
    7·1 answer
  • Determine whether the conjecture is true or. Give a counterexample for any false conjecture. Given: segments RT and ST; twice th
    10·1 answer
  • A pack of 6 red pens cost £2.76 what is the price per pen
    13·2 answers
  • Can someone help finds the area of this figure
    10·1 answer
  • complete each step of the below application problem using the letter answer choices type in the letter and each blank not all ch
    7·1 answer
  • Write an equation of line that passes through the points (4,3) land (1, 2) in point-slope form.
    5·1 answer
  • M(x)=x(x+6)<br> p(x)=x(x+3)²-9<br><br> Show that m(x) and p(x) are equivalent
    11·1 answer
  • Determine the gradient of line AC​
    9·1 answer
  • Find the distance between the two points rounding to the nearest 10th! PLS HELP ASAP!!!!
    11·2 answers
  • A 64-ounce bottle costs $3.45. What is the cost per ounce? Round answer to the nearest cent.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!