Answer:
50 cents/3 ounces = 16.67 cents/ounce
Step-by-step explanation:
maybe
There are 105 in 6th grade because there are 75 boys right? So it said the ratio of girls is 7 and the ratio of boys is 5 so I divided 75 to 5 = 15 and I multiply 7 to 15 and got 105 girls.
You need PEMDAS
do 3·6 and then 12/6
when you subtract the product and quoetient you get 16 for the answer
Answer:
x²+22
Step-by-step explanation:
let the number= X
x²+22
Answer:
55075 / 68992
Step-by-step explanation:
:) hope this helps