Answer:
<h2>the way its set up its kind of confusing </h2>
Step-by-step explanation:
Answer:
y=-1/2x+1
Step-by-step explanation:
y=mx+b
Divide the second amount by five to find out how much it costs at the second farmers market to get 1 pound of bananas.
5/5=1
4.50/5=.9
.9>.8 so the first farmers market had a better deal.
Answer:
That's great for Brad, wait are you talking about the Brad from clash royale? if so im impressed
Step-by-step explanation: