1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Oliga [24]
3 years ago
6

8.7 x 0.45 I keep getting the weonv answer

Mathematics
2 answers:
daser333 [38]3 years ago
7 0
3.915 unless you want it as a fraction.
inessss [21]3 years ago
6 0

Answer:

3.915

Step-by-step explanation:

8.7 * 0.45 = 3.915

You might be interested in
Please answer below :)
Luden [163]

Answer:(x+2)(x+8)

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
The perimeter of a rectangular field is 316 yards. If the length of the field is 84 yards, what is its width?
4vir4ik [10]

Answer:

74

Step-by-step explanation:

84+84=168

316-168=148

148/2=74

5 0
3 years ago
Oliver is not allowed to watch more than 4 hours of television a week. He watched his favorite show on Monday which was 1 hour l
Katarina [22]
Oliver can watch 1.5 more hours of TV this week.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Some please explain and help really stuck
timofeeve [1]
Positive linear association
6 0
4 years ago
Read 2 more answers
Kim has exactly enough money to buy 40 oranges at 3x cents each. If the price rose to 4x cents per orange, how many oranges coul
olganol [36]

53.3

Step-by-step explanation:

Make an equation.

40y = 3x

zy=4x

Substitute y

3 0
3 years ago
Other questions:
  • John grosses $27,000 a year. What is his gross weekly wage?
    14·1 answer
  • Solve for x: -4 - 4(2x + 1) = -4(2 + 2x)
    13·2 answers
  • An animal gained 2 kilograms steadily over 10 years what is the unit rate kilograms per year
    15·2 answers
  • Find the quotient. I need help I am not very good with fractions sorry.
    11·2 answers
  • An 8-pack of beaded necklaces costs $7.60. What is the unit price?
    11·1 answer
  • Find the value of x that makes m ||
    10·1 answer
  • HELP!! I WILL MARK U BRAINLIEST IT DUE IN 10 MINSSS
    7·1 answer
  • Please help kind of struggling with this :P
    10·2 answers
  • Sally has 15 quarts of milk. One quart is equal to 1 4 of a gallon. How many gallons of
    12·1 answer
  • What value of x makes this equation true? -80= -120 + X​
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!