1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mash [69]
3 years ago
5

If x = 2.3, 5x = ____. (Only input decimals such as 12.7 as the answer.)

Mathematics
1 answer:
Galina-37 [17]3 years ago
8 0
5 (2.3) = 11.5

Hope this helps
You might be interested in
Trampoline Park has an admission fee, plus an hourly fee of $4.50. What is the initial value?
anzhelika [568]

Answer:

c?

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
To find the unit rate for $182
tino4ka555 [31]
Hey there <span>angelinarigole!

Question: 
</span><span>To find the unit rate for $182
----------
14feet

Answer:
</span><span>Divide both 182 and 14 by 14.

182</span>÷14=$13

14÷14=1

Hope this helps!

-Jayden
4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Help me with the correct answer
Kobotan [32]

Answer:

It’s A.

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write 8 * 10^-7 in standard form<br> 8*10^-7 =____
tino4ka555 [31]

Answer:

  • 0.0000008

Step-by-step explanation:

<u>Given</u>

  • 8*10^-7

<u>Converted to standard form</u>

  • 8*10^-7 = 8*0.0000001 = 0.0000008
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A wood stove burns 4 same sized logs in 2 hours how many logs does the stove burn in 8 hours
insens350 [35]
By using the information you have, you can use make a proportion to solve this. You burn 4 logs in 2 hours or 4/2. You are comparing this to your unknown number, x, over 8 hours. So it looks like this 4/2 = x/8. You read it as four logs in two hours is x logs in eight hours. To solve you cross multiply. You do 2 times x and 4 times eight. That would be 2x= 32. Your goal is getting x alone, so divide each side by 2. Your answer is x= 16 logs in eight hours. You can solve this different and maybe easier ways but this is the best way if you want to get used to going this in algebra. Hope that helps! :)
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • -4x=12<br>how do i awnser this​
    10·2 answers
  • Can somebody please help me. I don’t understand it at all.
    13·2 answers
  • The price of a pair of shoes is $45.90. The sales-tax rate is 5 percent. How much sales tax do you need to pay?
    14·1 answer
  • A group of 12 runners each drink 64 ounces of water every day.How many ounces of water will they drink in 45 days?
    8·2 answers
  • List all possible rational roots!!! HELP PLEASE!!! <br> A-B-C-D?
    15·1 answer
  • What is x in 2(x+6)=14
    13·1 answer
  • Solve the equation<br> 9x² – 29x – 28 = 0<br> Give your answers to 2 decimal places when appropriate
    7·1 answer
  • The graph of f ′ (x), the derivative of f of x, is continuous for all x and consists of five line segments as shown below. Given
    11·1 answer
  • Why are the triangles congruent? (Need ASAP 15points)
    14·2 answers
  • Please answer correctly! I will mark you as Brainliest! Please No links or any joking around or I will call and report you!
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!