1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
e-lub [12.9K]
3 years ago
6

John can finish a paper route in 4 hours, and Andrew

Mathematics
1 answer:
andre [41]3 years ago
3 0

Answer:

4 hora

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Find the unit price rounded to the nearest cent: 6.5 pounds for $5.85 is ________ per pound.
Andrew [12]
It’s the first option.
5.85/6.5= 0.90
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find a polynomial function of the lowest degree, with real coefficients, with the given roots.
makvit [3.9K]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

Roots into factors:

x = -4 ----> (x + 4)

x = i -----> (x - i)

x = 5 -----> (x - 5)

(x + i)(x - 4)(x + 5)

(x - i)(x² - 4x + 5x - 20)

(x - i)(x² + x - 20)

x³ + x² - 20x - (ix² + ix - 20i)

x³ + (1 - i)x² - (20 + i)x + 20i

5 0
3 years ago
Harry’s basic rate is $22.00 per hour. If overtime is paid at time-and-a-half, how much will
kogti [31]

Answer:

33 dollors a hour I think I may be wrong

6 0
3 years ago
How do I do this? I really need help
dimulka [17.4K]
If you want to find the diameter of a circle multiply the radius by 2
Dh-2
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which one is correct
adelina 88 [10]

Answer:

B y = x+6

Step-by-step explanation:

The line shown has a y intercept of 6 since it crosses the y axis at 6

The only equation that has a y intercept of 6 is

B y = x+6

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Wendy is arranging books on the bookshelves in the school library. The total number of books she arranges is given by the equati
    6·2 answers
  • Ms. Lee, a single adult, earned $65,000 in taxable income last year. Use the rate table below to calculate how much she must pay
    12·1 answer
  • How do I sole this problem step by step 1/2y - 9 = -6
    6·2 answers
  • Elena says that equations A and B are not equivalent.
    6·2 answers
  • the pie factory sells an apple pie with a diameter of 16 in. for $10.99. What's the approximate cost per square inch of surface
    5·1 answer
  • Please help me with this. 10 points! (Math)
    13·2 answers
  • A new drug is being proposed for the treatment of migraine headaches. Unfortunately, some users in early tests of the drug have
    6·1 answer
  • Do you always eat breakfast?
    5·1 answer
  • Divide.<br> (18x² + 45x+29) = (3x+5)<br> Your answer should give the quotient and the remainder.
    6·1 answer
  • Loook below giving brainliest
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!