1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Tpy6a [65]
3 years ago
10

Abby's score in a

Mathematics
2 answers:
mezya [45]3 years ago
5 0

Answer: 5

Step-by-step explanation:

NISA [10]3 years ago
5 0

Answer: She missed <u>5</u> targets

Step-by-step explanation:

-75/ -15

<em><u>5 targets missed</u></em>

You might be interested in
How many miles equals 26 km
Sliva [168]

Given data:

The given distance is d=26 km.

We know 1 kilometer is equal to approx 0.621 miles.

1km= 0.621 miles

Multiply the above expression with 26 on both sides.

26(1 km)= 26(0.621 miles)

26 km= 16.146 miles.

Thus, 26 kilometer is equal to 16.146 miles

4 0
1 year ago
Consider a 15-year mortgage at an interest rate of 8% compounded monthly. The amount to be mortgaged is $130,000. After the firs
MrMuchimi
The answer is <span>$129,624.32</span>
3 0
3 years ago
For each sequence, find the first 4 terms and the 10th term<br> 1) 2n-1
Katena32 [7]

Answer:

1st term: 1, 2nd term: 3, 3rd term: 5, 4th term: 7 & 10th term: 19

Step-by-step explanation:

1st term: 2(1) - 1

              2 - 1 = 1

2nd term: 2(2) - 1

                4 - 1 = 3

3rd term: 2(3) - 1

               6 - 1 = 5

4th term: 2(4) - 1

               8 - 1 = 7

10th term: 2(10) -1

                20 - 1 = 19

6 0
2 years ago
20 points!!!
OverLord2011 [107]

Answer: y+3 = 4( x + 1)

Step-by-step explanation:

The equation in point slope form is given as :

y - y_{1} = m ( x - x_{1} ) , where m is the slope

slope = 4

point given : (-1,-3)

Using the formula :

y - y_{1} = m ( x - x_{1} )

and substituting the value , we have

y - (-3) = 4 (x -{-1} )

y+3 = 4( x + 1)

8 0
3 years ago
If 6 1/4 of potatoes cost 40.75 how much would one pound cost
Darya [45]

Answer 6 dollars and 52 cents

Step-by-step explanation: 6 1/4 = (6.25)

40.75/6.25 = 6.52 per unit price

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Is <br> Angel 1: 60 and angle 2: 30 a complementary angle
    15·2 answers
  • Compare and contrast the terms complementary and supplementary when referring to angles
    6·1 answer
  • Graph the number and its opposite for 5
    14·1 answer
  • Consider these four powers.
    13·2 answers
  • Solve the equation 1/2x=7/6
    9·2 answers
  • Quinn makes 6 free throws, and Sam makes 3 free throws. what is the ratio?
    13·2 answers
  • If 7x + 11 = 39, then 7x = 28.<br> Name property
    11·1 answer
  • Can anyone help with these answers
    9·1 answer
  • 84 divide 3.2 help me
    5·2 answers
  • Karma took a 50 question math test, but only 40 questions were correct. What was the percentage of correct answers?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!