1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
yanalaym [24]
2 years ago
14

Bios me no understanding this. Wanna play dem video games in quarantine

Mathematics
1 answer:
ZanzabumX [31]2 years ago
5 0

Answer:

i play game yes me do

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Let the sequence {an} be defined so that a1 = 1 and each succeeding term is found by adding 3 to the one before it. Find the for
Sauron [17]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

The sequence is arithmetic with n th term

a_n} = a₁ + (n - 1)d

where a₁ is the first term and d the common difference

Here a₁ = 1 and d = 3, thus

a_{n} = 1 + 3(n - 1) = 1 + 3n - 3 = 3n - 2 → C

6 0
3 years ago
Question:
kykrilka [37]
What we know:
- number of meeting rooms = m
- chairs in each meeting room = 325

Since we need an equation to represent the number of chairs in m meeting rooms, we would multiply the amount of chairs per meeting room (325) by m. This amount is c. So the equation becomes:

c = 325m

Now the question asks for the amount of chairs if there are 7 meeting rooms in the hotel. To find this, substitute 7 for m into c = 325m.

c = 325m
c = 325(7)
c = 2275

Answer:
The equation is c = 325m, and the amount of chairs if m equals 7 is 2,275.
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
HELP PLEASE!!!<br><br> I need to find the radius, diameter, circumference, and the area of 10in
kotegsom [21]

Answer:

the radius is 10

the diameter is 20

the circumfrence is 62.8

the area is 314

Hope this helps.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone please help me answer these questions
Fittoniya [83]

Answer:

sue had the busiest day of all

7 0
2 years ago
A 4-PINT carton of ice cream costs $12.04. What is the price per QUART
kiruha [24]

1 quart = 2 pints.

This means a 4 pint container is 2 quarts.

To find the price for 1 quart divide the price by 2:

12.04 / 2 = $6.02 per quart.

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Can someone please help me with this
    13·1 answer
  • Area of a triangle base is 23 height is 28 write answer as a decimal if necessary
    11·2 answers
  • What is the solution to the compound inequality 3x-8 less than or equal to -5 or 2x - 7 &gt; 5
    13·1 answer
  • Arnold buys 3
    14·1 answer
  • A bag contains 5 black, 3 green, 3 blue, and 4 yellow marbles. A marble is randomly drawn. Find P(not black). 4/15 1/5 1/3 2/3
    6·1 answer
  • For prime numbers :
    12·2 answers
  • Josephine has a rectangular garden with an area of 2x2 + x – 6 square feet. A rectangle labeled 2 x squared + x minus 6 Which ex
    7·2 answers
  • If there are 28 centimeters and 2 centimeters = 3 meters, how many meters do you have
    9·1 answer
  • Solve the inequality:<br> -3t+9 &gt; -21<br> Ot &lt; 10<br> Ot&gt; -10<br> Ot &gt; 10<br> Ot&lt; -10
    11·2 answers
  • What is the equation of the function y=3/x translated 4 units up and three units to the left
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!