1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
algol [13]
3 years ago
12

. 26. Solve 3(2+1) +11 <-2(2 + 13).

Mathematics
1 answer:
ruslelena [56]3 years ago
3 0

Answer:

its 9 sorry if its wrong

You might be interested in
Gloria talked on her cell phone for 320 minutes the first mouth , and 489 minutes the third mouth . Her payment package does not
Sliva [168]
Add up minutes

1stmonth+2ndmonth+3rdmonth=320+243+489=1052
how many 200's are there
6 of them (companies want money so they see, ok, you bought like 1 minute, we will charge you for the whole 200 minutes since you got in that zone)

6 times 25=150

cost is $150 (mom is not going to be happy, she spend like 3% of her waking hours takling on the phone)
7 0
3 years ago
Your favorite activity outside of school is?
densk [106]

Answer:

Well, I play guitar as a hobby, and I play soccer for fun.

-BBBM

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Will give brainliest and extra points if help
stira [4]

Answer: c

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Anne has worn a black shirt on 6 of the last 20 days. Considering this
Stels [109]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Considering she wore a black shirt 6 times in 20 days will give you the statistic of 3/10. If the question is about the next 10 days then she will wear 3 black shirts. (It's also 1/2 of the original question.)

7 0
3 years ago
There are 16 different colored markers in the bucket. how many ways can kelly choose five of them?
Dima020 [189]

Answer:

80

Step-by-step explanation:

you just multiply 16 by 5 because its supposed to be 5 markers a pare, and there are 16 different colored markers so you just multiply in this situation.

7 0
3 years ago
Other questions:
  • ????????????????????
    12·1 answer
  • -3(3+x)+4(x-6)=-4 Please help me with this question
    11·1 answer
  • During a sale, $2 bars of soap were sold at the rate of 3 for 5$. how much is saved on the 9 bars
    9·1 answer
  • To convert a distance of 4500 yards to miles, which ratio could you multiply by
    7·2 answers
  • The value of a painting can be predicted by the expression 120(1.08)t, where t is the number of years since 2014.
    10·1 answer
  • Plssss help and really quick!!!!!!!
    14·2 answers
  • Which property is demonstrated by the equation (5 + a) + 3 = (a + 5) + 3?
    13·1 answer
  • If costs $2.28 for 12 fluid ounces of dishwashing detergent. what is the cost per fluid ounce?
    7·1 answer
  • Look at this graph:
    6·1 answer
  • NATURAL NUMBER DEFINITION
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!