1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kkurt [141]
3 years ago
9

The Andersons rented 5 rectangular tables for $35 and 30 chairs for $60. Which quotients can be used to calculate the unit cost

for tables and the unit cost for chairs? Check all that apply.
StartFraction 5 Over 35 EndFraction
StartFraction 35 Over 5 EndFraction
StartFraction 60 Over 30 EndFraction
StartFraction 30 Over 60 EndFraction
Mathematics
2 answers:
goldenfox [79]3 years ago
6 0

Answer:

35/5 and 60/30

Step-by-step explaning

i got it right on enginuity

andriy [413]3 years ago
4 0

Answer:

35/5 and 60/30

You might be interested in
At a restaurant, your bill has a food total of $28.20. Find the amount of an 15% tip on the food total.
damaskus [11]
Just multiply by 0.15 to get the tip amount and add to your original number. This gives you 32.43
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A new car is purchased for 23700 dollars. The value of the car depreciates at 13.5% per year. What will the value of the car be,
Marianna [84]
The answer is 23,698.65 : )
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
5)
masya89 [10]

Answer:

9.95

Step-by-step explanation:

you add 4 miles + 5.2 miles which is 9.2 miles then u add the 3/4 mile which is .75 in a decimal form which equals 9.95

7 0
3 years ago
If the replacement set is the set of integers, find the solution set for the inequality:
kakasveta [241]
It would be D as the correct answer
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP WITH GEO PLS 50 POINTS!!
EleoNora [17]

Answer:m<2= 160 degrees m<3=20 degrees

Step-by-step explanation:the angles have to equal 360 in all and the side lengths are all the same

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I need the answer for number 8<br><br> 13 points
    8·2 answers
  • Can someone please help me
    7·1 answer
  • Find each unit cost <br> $12 for 4 square yards <br> $3.45 for 3.7 oz <br> $9 for 5 L
    13·1 answer
  • For f (x) = 2x+1 and g(x) = x2-7, find (f 3)(x).
    7·1 answer
  • A circle has a circumference of 18. It has an arc length of 6.
    8·2 answers
  • Find the slope and y-intercept of the line that is \green{\text{parallel}}parallelstart color #28ae7b, start text, p, a, r, a, l
    5·1 answer
  • Please help I need help ASAP
    5·2 answers
  • Evaluate: 4+8\div2\times \left(6-3\right)<br> 18<br> 25<br> 16<br> 33
    8·1 answer
  • What are m and b in the linear equation y = 21x + 28​
    8·1 answer
  • PLEASEE I NEEDD HELP- 30 points.. I need the answers for 4,5,6,7 and 8!! WILL MARK BRAINLEST
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!