1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Igoryamba
3 years ago
14

♦HURRY PLEASE!!! ♦ ↓ Don't worry about the answer choice that is highlighted : )

Mathematics
1 answer:
tatiyna3 years ago
4 0

Answer:

It's 3

Step-by-step explanation:

Bc it's placed before and it's multiplying the variable in the algebraic expression

You might be interested in
Sally did some counting look at her work explain why you think sally counted this way 177,178,179,180,190,200,220,211,212,213,21
dimulka [17.4K]
<span>The first and last four numbers each have a difference of one between them. The fifth number has a difference of 10 between it and the previous number. The middle number has a difference of 20 between itself and the two numbers that surround it. Counting in this way could have been a result of a lot of things to count, and spot checking along the way (when the numbers have a difference of 1).</span>
8 0
4 years ago
If The area of a triangle is 84 square meters. What is the base if the height is 12 meters?
Delicious77 [7]

Answer:

14

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
-30=q-10+11q<br><br> Pls help me answer this
Leno4ka [110]
Combine q terms
-30 = 12q - 10
Add 10 to both sides
-20 = 12q
Simplify
Q = -5/3
5 0
3 years ago
30.16=17.56+5x<br> What is the answer?
Thepotemich [5.8K]

Answer:

2.52= x

Step-by-step explanation:

3 0
4 years ago
Please help! Will be marking brainliest!
Ludmilka [50]

Answer:

integer and rational

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • A rectangular plot of land has an area 9/10 square mile.The length is 3/2miles whats the width
    11·2 answers
  • A 16-fl oz bottle of juice costs $2.00. What is the unit cost?
    7·1 answer
  • If you pay $20 for 16 candy bars what is the cost for per candy
    15·2 answers
  • In one week Molly ate 5 ice cream sandwich and torry ate n icee cream sandwiches. They ate a total of 12 ice cream all together.
    12·2 answers
  • a group of friends are hiking on trail y when they reach an intersection with trail x. Trail x is perpendicular to trail y. If t
    13·1 answer
  • Ella makes a smoothie for breakfast every morning. Today, she wants to use melon, apple, orange, and peach. In how many differen
    15·2 answers
  • THE VOLLEYBALL TEAM WON 80% OF THE GAMES THEY PLAYED THIS SEASON. THE
    13·1 answer
  • A soccer player has a limit of 700 calories in a sandwich and chips meal. The sandwich is 464 calories and each chip is 7 calori
    7·2 answers
  • Find the surface area of the triangular prism shown.
    9·2 answers
  • PLEASE HELP ME ASAP
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!