1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nalin [4]
3 years ago
7

Please help with this question

Mathematics
2 answers:
Natasha_Volkova [10]3 years ago
4 0
Divide 2,800 by 25 which equals 112, there are 112 rows in total
solong [7]3 years ago
3 0
112 rows because 2800 divided by 25 is 112
You might be interested in
Someone please help me!!!!
Sunny_sXe [5.5K]

Answer:

180+54sqrt3

You have to use the formula that is contained within the lessons, the answer you should have before you format it like this is: 273.530743609

5 0
3 years ago
Score: 0 of 1 pt
Sholpan [36]

Answer:

26x+6

Step-by-step explanation:

because i am really smart

6 0
3 years ago
An items is regularly priced at $20. Keisha bought it on sale for 40% off the regular price. How much did Keisha pay?
nirvana33 [79]

Answer:

Kiesha paid $12.

Step-by-step explanation:

40% of 20 is 8. So you subtract 8 from 20 and that gives you the amount she paid.

6 0
3 years ago
3/4 times 7/6 in simplest form
Artyom0805 [142]
3/4 times 7/6 in simplest form = 0.875
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Use the Distributive Property to simplify. 8(c - 4) + 3(3c + 7)
Stella [2.4K]

Answer:

=17c−11

Step-by-step explanation:

i hope this helps you

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If M is the midpoint of segment XY, find the coordinates of point X if M is at
    9·1 answer
  • Can i please have some help?
    7·1 answer
  • Number of minutes 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
    12·1 answer
  • If a pool holds 22,000 gallons, how long will it take to fill the pool at a rate of 400 gallons per minute, rounded off to the n
    15·2 answers
  • Can someone please!!!!! answer this<br> What is the sequence of this <br> Is adding or multiplying
    14·1 answer
  • Help me I’m struggling
    5·1 answer
  • Jenny has 12 marbles.
    13·1 answer
  • A 5 pound Cartoon Clementine oranges is priced at $4.30 what is the price per pound of Clementine oranges
    14·2 answers
  • It says "write the fraction in the simplest form." i want the answer, the fraction is '27/36'
    8·1 answer
  • A customer's stock value seems to be rising exponentially. The equation for
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!