Answer: 12in
Step-by-step explanation:
Length+width+length+width
12(3w+8)=25
36w+96=25 ( I used the distributive property)
-96 . -96
36w=-71
w=-1.972222.... ( I divided both sides by 36)
Answer:
4 right angles
Step-by-step explanation:
a straight light intersects another straight line= creating 4 right angles
1. 2.00/64=3.125 cents per oz
2. 7.50/256=2.930 cents per oz.
3. The best deal is at the whole sale
Answer:
4
Step-by-step explanation:
(2x1x3) - (2x1) =
6 - 2 = 4