Answer:
I think <2 = 37⁰
Step-by-step explanation:
if I remember correctly, if its straight across from it, it must be the same angle.
which means that 1 and 3 must have the same angle, and 2 must have the same angle as the other side, meaning its angle is 37⁰.
Me either hope you get help
I’m working on something like that now
Answer:
B
Step-by-step explanation:
16 + 16 + 16 = 16 x 3
16 x 3 = 48
16 + 16 = 32
32 + 16 = 48
Answer:
Step-by-step explanation:
Price of one box = 16.40 ÷ 4 = 4.1
Price of 10 boxes = 4.1 × 10 = 41