1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Flura [38]
3 years ago
5

The prices of backpacks at a store are $22,

Mathematics
1 answer:
patriot [66]3 years ago
6 0

Answer:

The mean absolute deviation is $26.38

Step-by-step explanation:

$22+$16+$35+$19+$34+$20+$26= $211

$211 ÷ 8 (backpacks) = $26.375= $26.38

You might be interested in
on the provided graph, plot the points where the following function crosses the x-axis and the y-axis g(x) = -5^x + 5, what does
SVEN [57.7K]

Answer:

see image

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
What is a constant term or variable term that makes 5x + 20 = 5x + ? have one solution?
In-s [12.5K]

Answer:

It would be 20

Step-by-step explanation:

because 5x+20 = 5x + <u>         </u>

it would have to be 20

to have 1 solution

6 0
3 years ago
6+7=10<br>13+8=18<br>32+21=32<br>11+34=0<br>31+03=?​<br>process please
Stella [2.4K]

Answer:

6+7=13

13+8=21

32+21=52

11+34=46

31+03=34

Step-by-step explanation:

im not sure in the 31+03

4 0
2 years ago
Lucy cuts 4 squares with side length x in. from the corners of a 6 in. by 9 in. cardboard rectangle. She folds the remaining car
Cloud [144]

Answer:

Lucy cuts 4 squares with side length x in. from the corners of a 6 in. by 9 in. cardboard rectangle. She folds the remaining cardboard to make a tray that is x in. high. Write and simplify a polynomial function for the volume V

Step-by-step explanation:

9v

8 0
2 years ago
Is a rational number? Why or why not?<br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%5Csqrt%7B7%7D%20" id="TexFormula1" title=" \sqrt{
lions [1.4K]

Answer:

No, it is a irrational number

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Question 49. Please help.
    7·2 answers
  • EXERCISE - 2.1
    13·1 answer
  • Which of the following pairs of functions are inverses of each other?
    11·2 answers
  • Terrell sells clay pots. He sells 2 clay pots for $6, 3 clay pots for $9, and 4 clay pots for $12. What is the unit rate of doll
    9·2 answers
  • Two lines in the same plane that are parallel have the same _____
    9·1 answer
  • Combining like terms with negative coefficients &amp; distribution
    12·1 answer
  • Proving the Parallelogram Side Theorem
    5·1 answer
  • Please help!
    8·1 answer
  • Solve 4√2 + 5√4 and explain if the answer is rational or irrational
    11·1 answer
  • Heyyy Friends!! Whats 9+(1*1)+6=??
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!