1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lina2011 [118]
3 years ago
12

2x-3 = 4(x-1) -1 -2x is this equation conditional , contradiction, or identity

Mathematics
1 answer:
JulsSmile [24]3 years ago
3 0

Answer:

identity

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Proper meaning for indices
BlackZzzverrR [31]
Plural for index you are wecome bud
8 0
3 years ago
Help me to simplify; <br> log_{5} 12.5+log_{5}10
liq [111]

Answer:

15.726

Step-by-step explanation:

log 5=0.698×12.5

=8.737

=0.698×10

=6.989

=8.737+6.989

=15.726

8 0
3 years ago
A trapeziodal pyramid has a volume 2856insquared the height of the pyramid is 24in and the lengths of the 2 two bases of the tra
zalisa [80]
V = 1/3Bh
B = 1/2(b1 + b2)t

V = 1/3[1/2(b1 + b2)t] * h
h = 24
b1 = 13
b2 = 29
t = ?
V = 2856

Substitute:
2856 = 1/3[1/2(13 + 29)t](24)
2856 = 1/6(42)(24)t
2856 = 7(24)t
2856 = 168t
t = 2856/168 = 17 in height of the trapeziod
8 0
3 years ago
ou own a car wash with three of your friends. Your total profit in the first month was $438. In two months, each of you had made
velikii [3]
Well all together $876.00 but if your talking about split it three ways it would be $292.00
4 0
3 years ago
A 4.5 pound bag of apples cost $22.50. What is the unit price?
Reptile [31]

Answer:

The unit price is $5.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I have no idea how to do this someone helped me with this and got the right answer which is 11/17 but I got a totally different
    12·1 answer
  • Someone explain what happened from line 1 to line 2
    13·1 answer
  • Cassidy's goal is to raise more than $75 for charity. She has already raised $6. Now she is selling cupcakes for $3 each to reac
    11·2 answers
  • Which measure is usually the least useful in describing the data for a stem-and-leaf plot? range median mode mean
    14·1 answer
  • Membership in the art club costs $10 per month plus a one-time charge of $25 for basic supplies. Each statement compares the num
    14·1 answer
  • Solve equation check solution 3(-2k-2)=-2(4K-11)
    9·1 answer
  • Evaluate<br> —2y – 3x for x = 1 and y= -2.<br><br> The value of the expression is
    10·1 answer
  • What is the distance between (-3, 4) and (4, 4)
    11·2 answers
  • Which of the following inequalities matches the graph? (see attached photo)
    14·2 answers
  • Find the negative difference between -12 and -25 ​
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!