1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
JulijaS [17]
3 years ago
15

PLZ HELP ASAP BEFORE I GET IT WRONG!!!

Mathematics
1 answer:
lord [1]3 years ago
5 0

A. $960.

B. $940?

c. Neither.

I hope thiss helped! I could be wrong, but I do believe A. and C. are correct.

You might be interested in
Please help me 15 points :)
maw [93]

Answer:I don't really know sorry but I think its the second one

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Which two equations would be most appropriately solved by using the zero product property?
anzhelika [568]
For the zero product property questions it's choices 2 and 3 since they're quadratics factored and set equal to zero.

for the quadratic formula questions it would be answer choices 2 and 3 also because they're unfactored trinomial quadratic expressions
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
For 1-16, use place value or a number line to round each number to the place of the underlined digit.
wolverine [178]
Non of them are underlined!
4 0
3 years ago
What is the answer for this promblem please help
PSYCHO15rus [73]
Half

I been through this
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Is the variable qualitatie or quantitive? Distance in miles to nearest school.
Naddik [55]
<span>It's quantitative, you can measure it by a specific quantity, which is the number of miles. If it was qualitative, you would be measuring how uncomfortable the ride to the nearest school is.</span>
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Suppose you want to organize a community watch, one from each street. you have 5 volunteers from maple street and 3 volunteers f
    15·1 answer
  • Omar's credit card has an APR of 26% calculated on the previous monthly
    6·1 answer
  • Solve the equation. 2(5c – 7) = 1
    13·1 answer
  • 10
    5·2 answers
  • 5 tons of rocks cost $8,200.00. What is the price per pound?<br><br>2000 ibs =1 ton
    7·1 answer
  • The problems in this lesson review basic arithmetic skills.
    5·1 answer
  • 1/3+ 1/8 show your work a with equation
    14·1 answer
  • In the figure, the measure of angle 6 6 is 141° 141 ° . What is the measure of angle 5 5 ?
    14·1 answer
  • Tiana’s car traveled 111 miles on 3/8 of a tank of gas. How far will she be able to go on a full tank of gas?
    6·1 answer
  • Andrew has a new job at the local pizza store as a delivery boy
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!