Answer:
w + 2.3 > 18
Step-by-step explanation:
MARK ME BRAINLIEST!!!!!!!!!
$16.76 divided by 4 = $4.19 each gallon
So $4.19 x 7 gallons = $29.33
Answer:
16(4b - c)
Explanation:
16 x 4b = 64b
16 x c = 16c
Answer:
B) The slope for triangle P and Q equals 1.
Step-by-step explanation:
The slope of a line characterizes the direction of a line. To find the slope, you divide the difference of the y-coordinates of 2 points on a line by the difference of the x-coordinates of those same 2 points .