2x + 1
You can find that by switching the signs in the second set of parenthesis and then adding.
Answer:
Sample Response: No, Jude’s graph is incorrect. The inequality symbol is “less than,” so -9 is not included. He should have used an open circle on -9.
Step-by-step explanation:
Answer:
if this is high school i cant do it
Answer:
Hi! The correct answer is $7.5
Step-by-step explanation:
<em><u>~to find the price of 1 seperate thing divide price by the amount that has been bought~</u></em>
1760
13+25+10/150=.32
.32x5500=1760