Please show the question you’re confused about. We can’t help if we don’t know the problem :)
Answer: imma say A
Step-by-step explanation: sorry if wrong
Answer:
$0.35 per cup
Step-by-step explanation:
<u>Step 1: Find the unit price per quart</u>
5.60 / 4
<em>$1.40 per quart</em>
<em />
Step 2: Find the unit price per cup
1 quart = 4 cups
1.40 quarts / 4 cups
<em>$0.35 per cup</em>
<em />
Answer: $0.35 per cup
145,973 Is decimaled in 145.
14.5
1.45
.145
Step-by-step explanation:
1.77 would be closer to 2