Answer:
$13.14
Step-by-step explanation:
60 mi/1 hour = x mi/1.5 hours
x = 90 mi to drive to work
25 mi/1 gallon = 90 mi/y gallons
y = 3.6 gallons to get to work
$3.65/1 gallon = $z/3.6 gallons
z = $13.14
Answer:
1. 26.2
2. 5.7
3. 5.4
4. 20
Step-by-step explanation:
Answer: b
Step-by-step explanation: 600 is the total so, just do 10x and 12
Answer:
72
Step-by-step explanation:
you multiply the length and the width
Answer:
-2
Step-by-step explanation:
I mean i use the slope formula
and you just plug in the values of the coordinates.