What do you need to know?
Answer:

Step-by-step explanation:

Answer:
1
Step-by-step explanation:
1/4+3/4 this makes a plus because a -&- makes +
1+3/4
4/4
1
The weight is proportional to the price. So if 10lb cost $18.24, quarter as much (2.5lb) would cost four times less($18.24÷4=$4.56).
You get imaginary roots for this equation.
x=4-5i
x=4+5i