1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jolli1 [7]
3 years ago
9

Given that y l b and z l b what conclusion can be made

Mathematics
1 answer:
Helen [10]3 years ago
3 0

Answer:

y I z

Step-by-step explanation:

We can see that y I b  and z I b we can conclude also that

y I z.

You might be interested in
Domain and range? Typically I understand domain and range but these graphs are vague in detail. If someone could help that'd be
brilliants [131]
What do you mean? Oh oh oh I used to do this, what grade you it?
6 0
3 years ago
11 family members are going on a trip together. They have cars that only fit 4 people how many cars will they need to take?
Shalnov [3]
They will need 3 cars, but one of the cars will be having 3 passengers instead of 4. :)
6 0
3 years ago
The cost of 7 books was $154.40. How much does each book cost?
Simora [160]

Answer:

22.057

Round to 22

154.4/7 = 22.057

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Simplify x raised ^ 5 x - 2​
MaRussiya [10]
The property x^axb makes it x^a+b so x^5x-2 ,

Therefore x^-10 is final
5 0
3 years ago
Iyonna and Tahje are trying to earn as many credits as possible for the game truck incentive for the month of September tahje cu
dybincka [34]

It will take them 10 days to have the same amount of credits.

The only thing I did was to keep adding what they where earning per day!

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Qrb/501 ​find the range for the scores: 13, 23, 60, 46, 53, 75.
    6·1 answer
  • The equation of a line is 5x plus 10y equals 15. which of the following point lines on the line?
    13·1 answer
  • a country club offers membership to it's customers. there is a one-time application fee of $75 and the dues are $25 per month. w
    11·1 answer
  • Find all the solutions for the equation:
    7·1 answer
  • Write a integer for each situation. Explain the meaning of zero in each situation.
    15·1 answer
  • -11x + 7y = 5 and 5x – 2y = – 7<br> PLEASE HURRY
    7·1 answer
  • What is the multiplier for a 30% decrease. *
    10·1 answer
  • The total cost in dollars for Larry to have his birthday party at a local
    9·1 answer
  • Devon bought 16 bottles of paint for his art. The paint cost $21 per bottle. Devon uses the compatible numbers below to estimate
    10·1 answer
  • PLLLLEASE ASAP GUYS PLEASEE OMG
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!