p-by-step exe right answer
Stplanation:Answer:
B is the
Answer:
Cash Saver has the best price $13.44 per pound
Step-by-step explanation:
Lets work in oz.
PW sells 10 oz for 8.50 so 8.50/10 = 85 cents per ounce
CS sells 8 oz for 6.75 so 6.75/8 = .84 cents per ounce
Remember 16 oz in a pound
Answer:
-6
Step-by-step explanation:
2(-1)^2 + 8*-1 = 2*1+8*-1=2-8=-6
You would have to divide by three and then you would get ____cal per bar
It would be b. If two numbers are negative and your multiplying them, it would be positive!