1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
hammer [34]
2 years ago
10

Ursula tosses two six-sided number cubes and ADDS the numbers rolled. Which of these is a list of the outcomes of the two row? A

) 3, 4, 5, 6, 7, 8 B) 2,4,6,8, 10, 12 C) 5, 8, 11, 14, 17, 20 D) 0/25, 1/25, 3/25, 5/25, 6/25, 25/2
Mathematics
1 answer:
zalisa [80]2 years ago
8 0

Answer:

A) 3, 4, 5, 6, 7, 8

Step-by-step explanation:

2+1, 2+2, 2+3, 2+4, 2+5, 2+6= 3, 4, 5, 6, 7, 8

You might be interested in
48 worksheets : 12 students. write yhe ratio as a fraction in simplest form.
Gennadij [26K]
48/12 = 24•2/6•2= 24/6= 12•2/3•2= 12/3= 4/1

In simplest form the ratio is
4 worksheets : 1 student
4 0
3 years ago
Please help I found this one a bit confusing ​
Sergio [31]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

If you look closely.. You can see that one is longer than the other

3 0
3 years ago
Templates
Jet001 [13]

Answer:

maalesef bulamadım ben

6 0
2 years ago
Describe the sequence of translation used to move figure 1 onto figure 2
Mamont248 [21]
The shape moved over 10 and up three. Is this what you’re looking for?
8 0
3 years ago
An investment of $1,800 in the stock market earned $270 in three years. Find the simple interest rate
DaniilM [7]

Answer:6 i think

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Money is invested into an account earning 4.25% interest compounded annually. If the accumulated value after 18 years will be $2
    14·1 answer
  • John has a spinner with eight equal sectors with labels from 1 to 8. he spins the spinner once. what is the probability that he
    14·2 answers
  • A case of Mountain Dew (24 cans) cost $7.68. What is the unit price?
    8·2 answers
  • Explain 657 divide by 3 using partial quotient
    15·1 answer
  • I made 12 dog treats using 1 cup of peanut butter. If I want to make 36 dog treats, how much peanut butter will I need? Write a
    7·1 answer
  • PLEASE HELP ME !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    15·2 answers
  • Write 1/3 x^2 - 4x + 17 in vertex form
    9·1 answer
  • How wide is the gate
    5·1 answer
  • Help me pleaseguy3gkyubhukydihuxcgh asdi09adsvbgaxi90 bvsaia9
    5·2 answers
  • What is the area of parallelogram ABCD?
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!