Answer:
-2
Step-by-step explanation:
(-6-4)/-5=
-10/5= -2
8.47/7=1.21 per lb. 11.07/9=1.23 so $8.47 for 7lbs. is cheaper than 11.07 for 9lbs.
30/35 = 6/7
8/40 = 1/5
15/20 = 3/4
This would help :))
Answer:
b. 
Step-by-step explanation:
In a 45°-45°-90° triangle, both legs are congruent
whereas the hypotenuse is represented by
So, evaluate:

Therefore, you have this:

I am joyous to assist you at any time.