Y intercept is (0,-7) and x interpret is (-2,0)
Answer:
Hassan
Step-by-step explanation:
Hassan got 57%
Kate got 40%
Hope this helped!
Answer:
Step-by-step explanation:
Tito wants to buy some peanut butter to donate as much as possible.
There some brands are given with their price.
we will calculate the price of per ounce peanut butter of each brand.
A. Nutty : 12 ounces for $2.19
cost per ounce =
= $0.1825 ≈ $0.18 per ounce
B. Grandma's : 18 ounces for $2.79
cost per ounce =
= $0.155 ≈ $0.16 per ounce
C. Bee's : 0.28 ounces for $4.69
cost per ounce =
= $16.75 per ounce
D. Save-A-Lot : 40 ounces for $6.60
cost per ounce =
= $0.165 ≈ $0.17 per ounce
The lowest price is $0.16 per ounce. So he should buy Grandma's peanut butter.
Answer:
Its a rhombus
Step-by-step explanation: