1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vfiekz [6]
3 years ago
7

Helppppppp!!!! Please

Mathematics
1 answer:
ValentinkaMS [17]3 years ago
4 0
Last option is your answer ( 0.00000991)
You might be interested in
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate
iris [78.8K]
2.49/15 = 0.166
3.32/20 = 0.166

they both cost the same per oz
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
HURRY!!
ankoles [38]

Answer: A. 8x+13

Step-by-step explanation:

9+4(2x-1)+8

Use distributive property

9+8x-4+8

Combine like terms

8x+13

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Look at the pair of equivalent expressions. 36 + 8 = ?(9 + 2) What number is missing from the expression?
JulijaS [17]

Answer:

? = 4

4 is the number missing on the right.

Step-by-step explanation:

Check out the 8 on left. It has become a 2 on the right. How did that happen?

What do you have to multiply the 2 by to get 8?

Before I answer, check out the 9 on the right. What did you have to multiply it by to get 36? The answer to that is 4 isn't it?

What about the 2. Don't you have to multiply it by 4 to get 8?

36 + 8 = 4(9 + 2) The distributive property on the right will produce the numbers on the left.

So ? = 4

7 0
3 years ago
Which expression is equivalent to "-4 - (-5)"?<br> 5 - (-4)<br> 5 + 4<br> -4 + 5<br> 4 + 5
kodGreya [7K]
The answer is -4 + 5
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jennifer bought a printer that cost $240. there was a 7% sales tax on the printer. how much sales tax did jennifer pay?
lilavasa [31]
Divide 7% into $240 dollars and hat should get you your answer.
hope this helps!
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • you are building a walkway of uniform width around a 100 foot by 60 foot swimming pool. after completing the walkway, you want t
    14·1 answer
  • I NEED THE ANSWER ASAP PLEASEEEE
    6·2 answers
  • There are 8 and 2 over 3pounds of walnuts in a container, which will be divided equally into containers that hold 1 and 1 over 5
    14·1 answer
  • Given d(x) = x, find d(-8).<br>d(-8) =​
    7·1 answer
  • Write a sine function that has a midline of 2, an amplitude of 4 and a period of 11.
    14·1 answer
  • Solve for x and y <br><br><br> This is a quiz please help
    10·1 answer
  • (91/3+42/3)/7-(-12) <br><br> plzzz help me with this
    9·1 answer
  • Lin bought x grams of sugar. Jada bought 3⁄4 more than that. what is the equation that will represents the relationship between
    5·1 answer
  • Need help with this math
    11·1 answer
  • Need help!! This is due before 1:00 please help ASAP!!! Will give brainliest!!
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!