1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Gnoma [55]
3 years ago
9

What is 2/3 divided by 10

Mathematics
1 answer:
goldfiish [28.3K]3 years ago
7 0
0.0666666667 I. ksbdbobfnfvrbdkbd
You might be interested in
Which of the following amounts is greater than 48 inches? Select all that apply.
Evgesh-ka [11]

Answer:

A,B,C, and E

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Please show steps it help help alot
ss7ja [257]

The Answer is in the attached file, I'm sorry if I can't write it on laptop, hope this helps man! :) and tell me if it's correct or wrong when your teacher see's it.

6 0
3 years ago
The reciprocal function of tangent is: <br> a. secant <br> b. cosecant <br> c. some<br> d. cotangent
DedPeter [7]

It is cotangent

Sin-CSC

cosin-sec

tan-cot

8 0
3 years ago
Clarissa got a part time job during the first week she earned $439.50. During the second and third week she worked a total of 62
iren2701 [21]

Answer:

$2063.44

Step-by-step explanation:

1st week = $439.50

2nd and 3rd week = 62 hours and each hour = $22.79

Total amount earned in 2nd and 3rd week = 62 * 22.79 = $1412.98

4th week = 48% of what she earned in her first week = 48% of $439.50

4th week = (48 / 100) * 439.50 = $210.96

Total amount she earned = 1st week + 2nd & 3rd week + 4th week

Total amount = $439.50 + $1412.98 + $210.96

Total amount = $2063.44

She earned a total of $2063.44

6 0
3 years ago
The equation that passes through (3,6) and is perpendicular to 3x - 4y = - 2
Ad libitum [116K]

Answer:

A. y=-5/3x+1

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Genghis Motors wants to build cars and motorbikes on a budget. The company plans to spend at most $75000 and use at least 320 wo
    15·1 answer
  • A soccer uniform costs $4.12 for the shirt and $5.26 for the shorts. What is the total cost of 5 uniforms​
    5·1 answer
  • The area of a rectangular fountain is x2 + 9x + 20 square feet. A 5-foot walkway is built around the fountain. Find the dimensio
    6·1 answer
  • Sam had $145 to spend on six books after buying them he had $13 how much did each book cost
    6·1 answer
  • Can someone please help!!
    6·2 answers
  • How to measure volume using formulas?
    13·2 answers
  • I need help asap Please ​
    15·2 answers
  • 5^3x +2 = 25^x – 8<br><br>step by step please​
    11·1 answer
  • Plzzzzzzzzzzzz Hepl!!
    13·1 answer
  • Question is the PNG file.
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!