Answer:
90degrees
Step-by-step explanation:
Answer:
D. $0.05
Step-by-step explanation:
Don't worry! I'll help you through it.
So we just have to find the unit rate (price) per apple.
$4 divided by 5lbs bag = $0.80 so, The 1st bag is $0.80 an apple.
$6 bag divided by 8lb = $0.75 an apple.
Now, simply subtract
0.80
-0.75
0.05
So your answer is D, $0.05
Have a great day!
~PumpkinSpice1
<span>122.40 is the answer. I hope this helps :) Please give me a rate and Thanks :)</span>
Kyle received 60/100 on his algebra test. If he scored 3 points, how many points was the test out of? Answer is 5.
Answer:
By doing it
Step-by-step explanation:
LOL