The difference based on the numbers given is -80.
<h3>How to compute the difference?</h3>
The information given illustrates that the difference will be:
= (9 - 1) - (43) - (2 - 3) - 50
= 8 - 43 - (-1) - 50
= 8 - 43 + 1 - 50
= -80
Therefore, the difference or subtraction among the numbers given is -80.
Learn more about difference on:
brainly.com/question/148825
#SPJ1
Step-by-step explanation:
hope i helped pleae mark brainliest
Answer:
5/14
Step-by-step explanation:
5 + 9 = 14- so our denominator is 14
Theres 5 milk chocolates, so the probability is 5/14
I hope this helped, please mark Brainliest, thank you !!
Answer:
18 cents per ounce
Step-by-step explanation:
The first step is to identify the unit. In this case, you are told you have 16-ounces. Therefore, your unit is an ounce.
To find the price of one ounce, just divide your price of $2.88 by 16.
Unit rate = $2.88 / 16 = 0.18 or 18 cents per ounce.
Answer:
V≈184.31
Step-by-step explanation:
V=πr2h
3=π·42·11
3≈184.30677