1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
astra-53 [7]
4 years ago
10

How many day does it take to paint 50 small planters and 24 large planters

Mathematics
1 answer:
katrin [286]4 years ago
3 0

I believe there is more to the question because there is not enough information for a valid answer.

You might be interested in
Order the numbers −7​, 2​, −4​, 8 from least to greatest
Nutka1998 [239]
Answer: -7, -4, 2, 8
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
a box of crackers says that now it contains 15% more. Originally it came with 12 ounces of crackers. how many crackers does the
Verizon [17]

Answer:

It comes with 13.8 ounces of crackers now.

Step-by-step explanation:

12 + 15% = 13.8

6 0
3 years ago
Find the sum of 9x² - 6x + 7, 5-4 x<br>and 6-3x²​
puteri [66]

Answer:

6x² - 10x + 11

Step-by-step explanation:

Step 1: Write expression

(9x² - 6x) + (5 - 4x) + (6 - 3x²)

Step 2: Combine like terms

6x² - 10x + 11

3 0
4 years ago
Find the measure of &lt; 1. <br> m &lt; 1 = degrees
Furkat [3]
<1 = 120/2 = 60

answer
60 <span>degrees</span>
8 0
4 years ago
Find the surface area of the prism
deff fn [24]

Answer:

161 ft squared

Step-by-step explanation:

8 x 5 x 2 = 80

8 x 7 = 56

5 x 5 = 25

80 + 56 + 25

56 + 25 =81

80 + 81 = 161

161 ft squared

7 0
3 years ago
Other questions:
  • The cost of a one-way ticket to Muscat is 487.75 QR and the cost of a return trip is 909 QR. How much cheaper is it to buy a ret
    6·1 answer
  • 2 3/4 pound of veggie burgers for $8.80 what is the unit price per pound of veggie burgers
    8·1 answer
  • What is the least number of acute angles that a triangle can have?
    11·2 answers
  • - A plane travelled 1800 km &amp; took 3 hrs to get there. It took
    14·1 answer
  • HELP MEEEEEEEEEEEEEEEEE PLZ
    7·1 answer
  • What percent of 130 is 45.5?
    15·1 answer
  • Which table has a constant of proportionality between y and x of 1/5? (from khan academy)
    5·1 answer
  • after serious negotiating you got $25 discount a pair of sneakers if the original price of the sneakers was $125 what percentage
    12·1 answer
  • Mateo is doing an experiment for Physics class. He drops a bouncy ball off a
    12·1 answer
  • Simplify surds √50+√√72-√√128​
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!