1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Naily [24]
3 years ago
12

IV

Mathematics
1 answer:
nikitadnepr [17]3 years ago
5 0
The answer is all real numbers
You might be interested in
John walked x km. Sue has 3/7 walked less. Write an
maxonik [38]

Answer:

x - 3/7

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
128x³y⁴-56x²y²-72x⁴y² by 16x²y
nekit [7.7K]

Answer:

Step-by-step explanation:

yhgvuvuvuynfyftfjtgfyjgfftyf

3 0
2 years ago
Sarah is 13 years older than Mike. The sum of their ages is 37. How old is Sarah and how old is Mike? Enter your answer as on or
Blizzard [7]

Answer:

(24,13)

Step-by-step explanation:

24 is Sarah's age.

13 is Mike's age.

System:

\left \{24+13=37

I hope this helped!

3 0
3 years ago
You deposit $1200 in an account. The account earns $120 simple
iVinArrow [24]

We have to find the unit rate, so we have to divide what you earned in interest by the amount of months.

120/8=15

So you earn $15 per month

---

sorry if this doesn't help

7 0
3 years ago
Which equation represents the data shown in the table below?
spin [16.1K]

Answer:

  B.  y = x +3

Step-by-step explanation:

The fastest way to find this answer is to substitute offered values of x and y into the given equations to see if they are true.

<h3>Substitution</h3>

Using the first line in the table, (x, y) = (2, 5), we have ...

  A  5 = 2(2) . . . . false

  B  5 = 2 +3 . . . . true

  C  5 = 3(2) . . . . false

  D  5 = 2 +1 . . . . false

__

<em>Additional comment</em>

Checking answer choices against the problem statement is one of many possible strategies for answering multiple-choice questions.

8 0
1 year ago
Other questions:
  • In a department store the owner paid $15 for 1kg of sugar.The owner marked the price up by 10% for the customers.How much dose h
    9·1 answer
  • 1/2 x 7/2 x 2=<br> Plz answer fast as possible
    15·2 answers
  • How many different ways can a coach select the captain and co-captain of a team from a group of 20 people
    11·2 answers
  • If a room is 20 by 24 feet, how big is it on a floor plan where 1/2 inch represents 1 foot?
    5·1 answer
  • If someone had five cookies and decided to divide it by four people how much cookies would each person get.
    12·2 answers
  • Find m&lt;1.<br> A.63<br> B.69<br> C.76<br> D.63
    8·1 answer
  • Find the area of the trapezoid.
    10·1 answer
  • 4y+2y+x+2x please help
    8·1 answer
  • Helppppppp meee plsss
    12·2 answers
  • What is the answer for 2.6x+7.6=−7x+6
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!