Answer:
C. 1:27
Step-by-step explanation:
a²/b²=1/9 => a=1 and b=3
a³/b³=1³/3³=1/27
C. 1:27
Answer:
2+1 = 3 . and 4-1 = 3
Step-by-step explanation:
TBH IDK IM HAVING TROUBLE WITH THIS TO
Answer:
$0.80
Step-by-step explanation:
Find the unit rate
1 apple costs ?
1.20/6 = cost of 1 apple
1 apple = $0.20
4 apples = $0.20 * 4
4 apples = $0.80
Answer:
16.3 is the percent of seniors reported a chronic medical condition chronic is long term recovery acute is short term recovery
Step-by-step explanation: