1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
il63 [147K]
3 years ago
12

I NEED QUICK HELP, PLEASE !!

English
2 answers:
Ierofanga [76]3 years ago
5 0
The answer is your second choice. It is always important to examples that are one and only, but also have some type of connect. Especially when you are talking about thesis statements, you need supporting details to make your writing awesome.
777dan777 [17]3 years ago
4 0
Did you get the answer cause now i need it XD
You might be interested in
1.) Justin said to his friend, “My daughter is the apple of my eye.” In this case, “apple of my eye” is being used as:
Ainat [17]

Answer:

C. an idiom

Explanation:

hope it helps

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which number is the main idea from this paragraph?
Leviafan [203]

5--all of the other sentences are details relating to this main point.

8 0
2 years ago
1. What is the poem mainly about? A. The moon moves despite the pull of the stars B. Stars move through the sky faster than the
Flauer [41]

Answer:

the answer can be c

Explanation:

i think c is the answer

3 0
2 years ago
What is meter?<br> What is the meaning
Travka [436]
The SI base unit of length
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Five-year old Trevor is emotionally disturbed and refuses to communicate with anyone. To get him to speak, his teacher initially
Andrei [34K]

Answer:

shaping

Explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Why does this site keep trying to con money out of me for answers I can find myself for FREE?
    5·2 answers
  • Describing the Functions of the Male Reproductive System
    14·2 answers
  • A list of words with audi or audit
    13·1 answer
  • TAREA: 1. ¿Cuáles son los 4 tipos de tiempos pasados?
    14·1 answer
  • 3.) Which is the better buy? $3.40 for a 12 ounce bag of chips or $.75 for a 3 ounce bag of chips?​
    11·1 answer
  • there are two twin brothers those born at the same time.after 20 years when I asked how old are you for the twins.the first one
    7·1 answer
  • Please help
    13·2 answers
  • HELP ASAP PLEASEE PLEASEE! Read this sentence from the text:
    10·2 answers
  • ASAP 35 POINTS
    8·2 answers
  • HELP PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSS mY mOm KeEps yelLinG at MeeEEeeEE CAuse IVE Been on this is same question pls help
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!