1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
WINSTONCH [101]
3 years ago
14

How do you find unit rates

Mathematics
1 answer:
Y_Kistochka [10]3 years ago
7 0

To find unit rates with money divide the price by the amount.

You might be interested in
Which is an equation of the line that passes through (2, -5) and (6, 3)?
Tresset [83]

Answer: y = 2x - 9

Step-by-step explanation:

I graphed it and did the work in my head-

6 0
3 years ago
Plz help me with this Im timed will mark as brainliest
viktelen [127]
Well what i got was 79.3 by finding the average by adding it all together then divided it by how many numbers
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
5x = -25 what is the answer of x
Sliva [168]

Answer:

x= -5

Step-by-step explanation:

just use a calculator

5 0
3 years ago
PLEASE HELP PICTURE IS SHOWM
katrin2010 [14]
Congruent since all angles are equivalent to each other.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
11x^3 + 15x^2 - 25x + 7 = 0​
IgorLugansk [536]

Answer:

x1 = −2.414

x2 = 0.414

x3 = 0.636

5 0
3 years ago
Other questions:
  • 0.23 or 2.3% which is greater?
    12·1 answer
  • The data set shows the numbers of pages in the books on a reading list.
    14·2 answers
  • Use the data in the table to answer the question. Citations are "speeding tickets." You may fill in the table to help you answer
    8·1 answer
  • Help mewa plzzzzzzzz
    7·2 answers
  • Marge purchased bicycle helmets and tire pumps. Each helmet cost $12.00 and each pump cost $8.00. She purchased a total of 18 it
    5·1 answer
  • What I am really in need of help. If anyone answers this I will award 60 points to anyone!
    9·1 answer
  • Please help me and I'll give you Brainly star
    13·1 answer
  • Ethan earns $8.40 per hour. in a week he works 40 hours plus 7 hours at time in a half and 3 hours at double time. calculate his
    14·1 answer
  • 69+420 what is the ansewer​
    8·2 answers
  • At the toys store 4 toy cars cost $3.16 How much does it cost to buy 25 toy cars​
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!