1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
icang [17]
3 years ago
15

Help por favorrrrr!!!!!

Mathematics
2 answers:
postnew [5]3 years ago
7 0

Answer:

101.956 cm

Step-by-step explanation:

You just have to do 7.18 times 14.2 to get the answer.

I hope this helped ;)

goblinko [34]3 years ago
7 0

Answer:

<em>101.956</em>

Step-by-step explanation:

<em>A=bh</em>

<em>7.18 x 14.2 = 101.956</em>

<em>to check your answer you would do the opposite 101.956/14.2 = 7.18 or 101.956/7.18 = 14.2</em>

You might be interested in
Which equation represents how much it would cost for any number of rides? * 1 point r = 1.50c c = r - 1.50 r = 1.50 + c c = 1.50
amm1812
C=1.50r would be the correct answer
6 0
3 years ago
Two ways to write 41,378
eduard
Numbers 41,378 or words forty one thousand three hundred seventy eight
3 0
3 years ago
“Below are in standard form and explain why.” Who’s correct?
horrorfan [7]

Answer:

From my knowledge and my research the answer is B! Thank you

Step-by-step explanation:


3 0
3 years ago
How many solutions does the following system of equations have? y=5/2x+2 and 2y=5x+8
Harman [31]
None they are parallel lines - same slope different y intercept
8 0
3 years ago
if 36 cookies cost $4.00 what is the unit rate in cookies per dollar. Using the same information what is the unit rate for 1 coo
pogonyaev

Answer:

9 cookies per dollar

Step-by-step explanation:

This is a fraction equal to

36 cookies ÷ 4 dollars

We want a unit rate where

1 is in the denominator,

so we divide top and bottom by 4

36 cookies ÷ 4

--------------------------

4 dollars ÷ 4

=  

9 cookies

---------------

1 dollar

=  

9 cookies

-----------------

dollar

= 9 cookies per dollar

3 0
3 years ago
Other questions:
  • In the town where Richard lives, peaches are in season from June through
    8·1 answer
  • 14. Why is estimation an important tool
    9·1 answer
  • Si en una proporción geométrica continua, la media geométrica es 24 y la razón es 2/3 ¿Cuánto es la diferencia de los extremos?.
    13·1 answer
  • The are of a rectangle is 12x² - 8x - 15. The width is (2x - 3). What is the length of the rectangle?​
    10·1 answer
  • A store purchased a set of golf clubs for $90.70 and marked it up 150%. During a sale, the
    6·1 answer
  • Can someone please help me with math.
    6·1 answer
  • What will be the new position of given point(-2,-3) after reference across the x axis
    6·1 answer
  • The projected worth (in millions of dollars) of a large company is modeled by the equation w = 221(1.06) t. The variable t repre
    10·1 answer
  • Which fraction can be replaced with 1/2 when estimating with fractions? A. 1/8 B. 2/9 C. 2/3 D. 10/12
    11·2 answers
  • Identify which shapes are similar to shape A and which are not.​
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!