Trey buys a bag of 12 tangerines for $3.48. Find the unit price in dollars per tangerine. If necessary, round your answer to the
nearest cent.
2 answers:
Answer:
0.32
Step-by-step explanation:
3.48/12
Answer:
0.32
Step-by-step explanation:
32/4424 because of that the Airbender achieved greatness
You might be interested in
Answer:
Step-by-step explanation:
Answer:
x - 8 ≤ 14
Step-by-step explanation:
The annual snowfall for city B is 7.7 inches.
Since it is 12.5 inches more: 58.7 - 12.5 = 46.2
Since 46.2 is 6 times that of city B: 46.2 / 6 = 7.7
Answer
73
Step-by-step explanation:
Answer:
3
Step-by-step explanation:
